Blog

Ankieteo - nasz ulubiony program do ankiet

02/12/2020

Potrzeba stworzenia ankiety może złapać nas w różnych sytuacjach - w szkole, w pracy, czy po prostu kiedy chcemy dowiedzieć się czegoś więcej od grupy osób, czy wybrać w paczce znajomych kierunek na wakacje. Jakiego programu do tworzenia ankiet wtedy użyć i dlaczego właśnie Ankieteo? Już wyjaśniamy!

Czym jest idealny program do tworzenia ankiet online

To czego najbardziej potrzebujemy przy tworzeniu naszych ankiet to przede wszystkim prosty proces - 1) wprowadzamy treść pytań 2) wypuszczamy ankietę do respondentów 3) sprawdzamy wyniki. W Ankieteo to wszystko jest właśnie aż tak proste. Co więcej, jako użytkownik dostajesz dostęp do wielu, naprawdę zaawansowanych funkcji, jednak bardzo ważnym punktem dla twórców aplikacji Ankieteo było to, aby wszystko utrzymać w idealnej prostocie i intuicyjności użytkowania. To jak projektowanie w systemie Maya (most advanced yet acceptable), co oznacza, że program jest jednocześnie wyjątkowo zaawansowany i łatwy w użyciu.

Co Ankieteo może zrobić za Ciebie? Generator ankiet

W Ankieteo możemy skorzystać z gotowych szablonów pytań, a nawet pełnych bloków pytań, więc nie zawsze musimy sami je wymyślać. Dlatego właśnie ankiety często przydatne na przykład w pracy, jak ankieta oceny pracownika, czy ankieta ewaluacyjna, nie wymagają od twórcy wprowadzania wszystkich własnych pytań od zera. To sprawia, że Ankieteo jest nie tylko programem, w którym samemu tworzy się ankiety, ale programem, który również je generuje. Baza szablonów jest stale rozwijana i pozwala na niemal automatyczne wygenerowanie wielu rodzajów ankiet.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników to również wyjątkowa oszczędność czasu, kiedy do swoich projektów mogą dołożyć na przykład standardową metryczkę, której nie muszą za każdym razem pisać od nowa.

Robienie ankiet jeszcze nigdy nie było tak proste, jak z Ankieteo - realizacja badania

Wiemy już, że samo stworzenie kwestionariusza jest w Ankieteo bardzo łatwe, jednak w końcu ankietę trzeba przeprowadzić na respondentach. Tutaj jest równie wygodnie - mamy możliwość skorzystania z kilku różnych kolektorów, czyli modułów, które sprowadzają ludzi do naszej ankiety. Przykład: kolektor link wygeneruje nam link do ankiety, który będziemy mogli wysłać osobom, które mają się w niej wypowiedzieć; kolektor baza opublikuje naszą ankietę w bazie ankiet panelu swpanel.pl i nasze badanie trafi tam na zupełnie obce osoby, które wypełnią kwestionariusz zgodnie ze swoimi przekonaniami, odczuciami i wiedzą. Z pomocą kolektorów Ankieteo możemy więc robić ankiety zarówno na naszej ściśle określonej grupie badanych, jak i na przekrojowych grupach Polek i Polaków.

Program do tworzenia ankiet online nie tylko na komputerze, ale również na komórce

Ankiety wygenerowane w Ankieteo można wypełniać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i telefonach komórkowych typu smartphone wszystkich marek. W trakcie tworzenia ankiety możemy w swoim panelu podejrzeć, jak dana ankieta będzie wyglądała na komputerze, tablecie i telefonie. Nie musimy się więc martwić o to, że kwestie techniczne wśród naszych respondentów będą miały wpływ na badanie.

Ankieteo to też program do analizy ankiet

Wiemy już jak łatwo możemy stworzyć i przeprowadzić badanie. Co jednak, jeśli chodzi o analizę odpowiedzi? To kolejny mocny punkt programu - analiza odpowiedzi wykonywana jest w czasie rzeczywistym i po każdym wypełnionym wywiadzie możemy zobaczyć w oknie swojej przeglądarki gotową analizę. Sama możliwość obserwowania wyników w ten sposób to niezwykła nagroda dla twórcy ankiet. Po właściwym uruchomieniu badania pierwsze odpowiedzi pojawiają się często już w pierwszych minutach i możemy z zadowoleniem obserwować, jak z minuty na minutę efekty naszej pracy przybierają coraz większej liczby barw na wykresach i w słupkach. To naprawdę świetne uczucie!

 

Przykład wykresu:

 

Ponadto w każdej chwili możemy wygenerować bazę wyników w tabelach Excel lub SPSS, zarówno w postaci bazy wywiadów, jak i rozkładu częstości. Cały czas wprowadzane są również nowe moduły analiz, które naprawdę warto zobaczyć.

Twoje ankiety online - zapraszamy

Tak w bardzo dużym skrócie wygląda Ankieteo, czyli oprogramowanie stworzone przez agencję badawczą SW Research, która chciała mieć w swoich rękach najwygodniejsze narzędzie do swoich projektów i jednocześnie najwygodniejsze dla wszystkich innych. W końcu takimi rozwiązaniami naprawdę warto się dzielić.

<< Wstecz

Masz pytania
lub potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami:

phone

Zadzwoń

pn-pt

9:00-17:00

Marcin

+48 739 970 388

Przemek

+48 533 987 335

O firmie

SW Research Sp. z o. o.
Ul. Jarosława Dąbrowskiego 64a
02-561 Warszawa
NIP: 7010357799
KRS: 000448547, Sąd Rejonowy w Warszawie, XII Wydział KRS.
System ankietowy Funkcje Integracje Cennik
Statystyki platformy Utworzonych ankiet: >385000 Zebranych wywiadów: >51000000 Wielkość panelu respondentów: 348000